Aukštaitijos Verslas

G. Sirgėdas apie „Stuttgart“ klubą: „Čia puikios sąlygos tobulėti”Antradienį Vokietijos „Bundeslygos“ čempionate rungtyniaujantis „Stuttgart“ klubas pranešė, kad jų gretas papildo Lietuvos futbolo talentas 18-metis Gratas Sirgėdas.  Jaunuolis futbolo abėcėlės mokėsi Panevėžio futbolo akademijoje, rašo dienraštis „Sekundė”. 

 

 

 

 

 

Linas JOCIUS

Panevėžietis saugas sėkmingai pasirodė kelių dienų vokiečių komandos stovykloje: atlikus medicininį patikrinimą su klubu pasirašyta trejų metų sutartis – iki 2016-ųjų vasaros.

Kol kas futbolininkas atstovaus antrajai komandai, rungtyniaujančiai trečiojoje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje.

Garbė akademijai

G. Sirgėdas tuometę Panevėžio futbolo mokyklą pradėjo lankyti pas trenerį Tadą Butrimą būdamas 4 metų. Vėliau futbolo paslapčių berniuką mokė Giedrius Juzelėnas.

„Gratas išsiskyrė darbštumu, atkaklumu ir ypatinga kamuolio valdymo technika. Truputį vėliau atsiskleidė ir jaunojo žaidėjo mąstymas aikštėje“, – prisiminė treneris G. Juzelėnas. Jo labai nenustebino sėkmingas G. Sirgėdo pasirodymas Europos futbolo U-19 čempionate. „Panašaus žaidimo ir tikėjausi, Gratas nuo mažų dienų buvo labai gabus. Tikiu, kad ateityje jis tik tobulės“, – įsitikinęs PFA specialistas.

„Žinoma, labai malonu, kad Panevėžio futbolo akademijos auklėtinis pateko į tokį klubą. Tai garbė tiek man, tiek ir akademijai. Tai ne pirmas mūsų auklėtinis, patenkantis į stiprų užsienio klubą. Tai suteikia motyvacijos jauniesiems futbolininkams. Be talento to nepasieksi, tačiau vien jo neužtenka, reikia įdėti labai daug darbo“, – teigė G. Juzelėnas.

Pasirinko Vokietiją

Europos jaunių čempionate G. Sirgėdas pelnė tris įvarčius ir tapo vienu iš rezultatyviausių žaidėjų. Po turnyro lietuvis turėjo pasiūlymų iš anglų „Watford“ ir „Reading“ bei ispanų „Espanyol”, „Villareal”, „Malaga“ komandų.

„Žiūrint į perspektyvą, tai buvo geriausias variantas. Štutgarto futbolo akademija viena iš geriausių Vokietijoje, nes visos jaunimo komandos kovoja dėl prizinių vietų. Čia puikios sąlygos tobulėti, viskas aukščiausiu lygiu“, – tikino G. Sirgėdas.

„Klubas priėmė tikrai gerai. Ir personalas, ir žaidėjai padeda apsiprasti naujoje aplinkoje. Skiriama daug dėmesio kiekvienam žaidėjui“, – pirmaisiais įspūdžiais Vokietijoje dalijosi panevėžietis.

Gratas į pagrindinę „Stuttgart“ komandos sudėtį viliasi patekti po dvejų metų, tačiau lengvo kelio nesitiki: „Reikia įdėti labai daug darbo ir pastangų, ypač sustiprėti fiziškai, kad tai pasiekčiau“, – realiai savo galimybes vertina PFA auklėtinis.

G. Sirgėdas vokiškai dar nemoka, tačiau tai nedidelė problema. Svarbiausia, pasak jo, žaisti futbolo tai netrukdo.

„Gratas buvo ypač pastebimas per Europos U-19 čempionatą. Vaikinas pasižymi puikiomis techninėmis savybėmis ir geru smūgiu“, – sakė „Stuttgart“ skautų vadovas Ralfas Beckeris. Jis viliasi, kad lietuvis greitai integruosis į naująją komandą ir sėkmingai rungtyniaus „Bundeslygos III“ čempionate.

LFF.LT nuotr.

2013-08-22 09:00