Šiaulių “Šiauliai” iškovojo LKL bronzą ir teisę žaisti ULEB taurės varžybose

Šiaulių “Šiaulių” krepšininkai antrus metus  iš
eilės iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzą, pirmadienį savo
 aikštėje laimėję “mažojo” finalo dėl trečiosios vietos ketvirtąsias
rungtynes  prieš Vilniaus “Sakalus” 88:71 (26:17, 21:16, 23:11, 18:27) ir
kartu seriją  iki trijų pergalių 3-1. “Šiaulių” krepšininkai taip pat įgijo teisę dalyvauti  ULEB taurės varžybose.

Šiauliečiai laimėjo pirmąsias serijos rungtynes svečiuose 83:46, antrąsias  namuose 111:77, bet trečiosiose buvo nusileidę varžovams 82:98.

Pirmadienio rungtynėse “Šiauliams” daugiausia taškų pelnė Rolandas  Vaičiūnas – 21 ir Arvydas Čepulis – 17. Svečiams 20 taškų surinko Renaldas  Seibutis, 15 – Eligijus Redeckas.

Pernai LKL “mažajame” finale šiauliečiai irgi įveikė “Sakalus”, tačiau  tada prireikė penkerių rungtynių.

Šį sezoną “Šiaulių” ekipa buvo trečia ir FIBA-Europa taurės Šiaurės  konferencijos varžybose, ir Baltijos krepšinio lygoje.

Ketvirtosiose serijos rungtynėse aikštelės šeimininkai įgijo pranašumą nuo  pirmųjų minučių, atitrūkę 15:2, o kėlinį laimėję devyniais taškais.

Antrajame kėlinyje vilniečiai priartėjo iki 28:23, bet “Šiaulių” gretose  nesulaikomas buvo R.Vaičiūnas, o vilniečių tritaškiai skriejo pro šalį.

Po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 47:33, o rungtynių baigtis buvo  nulemta trečiojo kėlinio pradžioje, kai “Šiauliai” nutolo 60:35.

Po taiklių metimų serijos skirtumas buvo peršokęs ir 30 taškų (70:39).

Tik tada “Sakalai” ėmė pataikyti iš toliau, bet šiauliečiai išsaugojo  saugų pranašumą ir pelnytai laimėjo.

“Po “šalto dušo” trečiajame finalo mače vyrų raginti nereikėjo, – po  rungtynių sakė “Šiaulių” treneris Ramūnas Butautas. – Džiugu, kad sėkmė mus  lydėjo visuose trijuose turnyruose, kuriuose žaidėme šį sezoną”.

LKL sezonas gali baigtis jau antradienį, jei Vilniaus “Lietuvos rytas”  namuose ketvirtąjį sykį pralaimės finalo rungtynes Kauno “Žalgiriui”.

Statistika.

Šiaulių “Šiauliai” – Vilniaus “Sakalai” 88:71 (26:17, 21:16, 23:11, 18:27).  I rungtynės – 83:46, II – 111:77, III – 82:98, serija 3-1.

Šiaulių sporto rūmai. 1700 žiūrovų.

Teisėjai Romualdas Brazauskas, Virginijus Dovidavičius ir Tomas Jasevičius.

“Šiauliams” taškus pelnė: Rolandas Vaičiūnas 21 (11 atk. kamuolių), Arvydas  Čepulis 17, Tomas Balčiūnas 12, Darius Pakamanis 10, Artūras Jomantas 10,  Audrius Danusevičius 10, Michailas Anisimovas 6, Vaidas Pauliukėnas 2,  Robertas Giedraitis 0.

“Sakalams”: Renaldas Seibutis 20, Eligijus Redeckas 15, Rolandas Skaisgirys  12, Rolandas Matulis 7, Erikas Kučiauskas 5, Stepas Babrauskas 5, Rolandas  Vaičius 4, Martynas Gecevičius 3, Justas Sinica 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 29/49 (59,2 proc.) ir 16/35 (45,7), tritaškiai 8/16  (50,0) ir 8/29 (27,6), baudos 6/14 (42,9) ir 15/18 (83,3). Atkovoti kamuoliai  – 38 ir 24, klaidos – 14 ir 13.