Aukštaitijos Verslas

Europos taurėje įveikti Vokietijos čempionato lyderiai (fotogalerija)

lietkabelis

T. Šiaudinio nuotr. Su kamuoliu – Benas Magdenas.

Panevėžio „Lietkabelis“ Europos taurės turnyro „Top-16“ etape antrajame ture namuose po permainingos kovos 86:84 (17:27,24:26,19:11, 26:20) palaužė Vokietijos čempionato lyderę Ulmo „Ratiopharm“ ekipą!

Tačiau pirmoji rungtynių pusė nieko gero aikštės šeimininkams nežadėjo.

Sužaidus 2 min. 8:4 pirmavo „Lietkabelis“, kuriam 5 taškus pelnė Mindaugas Lukauskis ir tritaškį pataikęs Benas Magdenas.

Rungtynes trumpam sustabdė netikėta kliūtis: po „Lietkabelio“ krepšiu atsiklijavo viena iš ant parketo priklijuotų reklamų.

Svečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir išsiveržė į priekį 11:8. Labiausiai prie „Ratiopharm” spurto prisidėjo Raymaras Morganas, pelnęs 3 dvitaškius (3/3).

Kšištofas Lavrinovičius trimis taikliais metimais nuo baudų metimo linijos nutraukė nemalonią svečių atkarpą, tačiau įsibėgėjęs Vokietijos klubas neketino sustoti – 11:20 (6:30 min.).

Likus minutei iki pirmojo kėlinio pabaigos po Chriso Babbo tritaškio ekipas skyrė jau 12 taškų – 15:27.

Žygimantas Skučas pelnė dvitaškį ir po pirmo galingai svečių sužaisto ketvirčio „Ratiopharm“ pirmavo 27:17.

Antrame kėlinyje situacija nesikeitė, jei „Lietkabeliui“ pavykdavo bent kiek priartėti, vokiečių ekipa iškart atsakydavo taikliu metimu, sužaidus 13 min. ekipas skyrė 10 taškų – 24:34. Sužaidus beveik pusantro kėlinio po Tayloro Brauno tritaškio svečiai pasiekė rekordinę 14 taškų persvarą – 40:26. Situaciją bandė taisyti Lorenzo Williamsas, pataikęs dvitaškį, ir K. Lavrinovičius, pridėjęs tritaškį – 31:40 (16 min.). „Ratiopharm“ strategas Thorstenas Leibenathas paprašė minutės pertraukėlės.

Atrodė, kad „Lietkabelis“ apsigins, tačiau T. Braunas iš sunkios padėties aidint atakos pabaigos sirenai pataikė sudėtingą dvitaškį – 42:31 (17 min.). Po Ch. Babbo taiklių baudos metimų vėl svečiai atitrūko – 46:32, tačiau K. Lavrinovičius iškart atsakė tritaškiu (35:46). Po dviejų kėlinių – 41:53.

Puikiai „Lietkabelio“ sužaistas trečiasis kėlinys grąžino intrigą – po trijų kėlinių ekipas teskyrė vos 4 taškai (60:64).

Ketvirtajame kėlinyje Beno Magdeno tritaškis po labai ilgos pertraukos leido išlyginti rezultatą – 68:68 (34 min.)!

Tačiau svečiai atkuto, laimėjo atkarpą 8:3 ir vėl kiek atitrūko – 76:71 (36:30 min.). Puiki „Lietkabelio“ atkarpa, trys K. Lavrinovičiaus taiklūs baudos metimai ir M. Lukauskio taškas leido vėl išlyginti rezultatą – 78:78 (37:30 min.). Apasigynę lietkabeliečiai nurūko į greitą ataką: Žygimantas Janavičius perdavė kamuolį M. Lukauskiui, kuris dėjimu užbaigė ataką – 80:78!

Darkart apsigynęs „Lietkabelis“ privertė prasižengti varžovus, o Ž. Skučas pataikė svarbius du baudos metimus – 82:78 (1:30 min.). „Ratiopharm“ vėl klydo, o netrukus prie baudos metimų linijos stojęs Ž. Janavičius pataikė – 84:78.

Augustine’as Rubitas sumetė du baudos metimus, T. Braunas pataikė dvitaškį – 84:82 (likus 43 sek.). „Lietkabelio“ atakos metu B. Magdenas prametė, tačiau ir varžovai nepataikė, o kamuolį likus 5 sek. atkovojo L. Wiliamsas! Netrukus prieš jį greitai buvo prasižengta: gynėjas neklydo ir pataikė du baudos metimus (86:82).

Svečiams liko 3,9 sek. Žaibišką ataką surengė vokiečiai ir A. Rubitas dvitaškiu iš po krepšio sumažino skirtumą – 86:84. „Lietkabeliui“ liko 2,1 sek., aikštės šeimininkai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio, bet svečiai nebespėjo pakeisti rungtynių baigties.

Tad sunkią pergalę iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris savo aikštėje pranoko Vokietijos čempionato lyderius.

Artimiausias rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ žais sekmadienį Klaipėdoje prieš „Neptūną“ (17 val.). Po savaitės „Lietkabelis“ Europos taurės trečiajame ture Miunchene susitiks „Bayern“ krepšininkais.

„Lietkabelio“ startinis penketas: Ben Magden, Donatas Tarolis, Lorenzo Williams, Mindaugas Lukauskis, Simonas Galdikas.

„Ratiopharm“ startinis penketas: Raymaras Morganas, Tillas Pape’as, Braydonas Hobbsas, Chrisas Babbas, Tayloras Braunas.

Statistika.

„Lietkabelis“: M. Lukauskis 21 (2/3 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/7 baudų metimai), K. Lavrinovičius 19 (1/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 8/9 baudų metimai, 4 atkovoti kam.), B. Magdenas 12 (1/3 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/2 baudų met.), G. Leonavičius 11, L. Williamsas 8 (7 rez. perd.), Ž. Skučas 6, Ž. Janavičius 5, D. Tarolis ir S. Galdikas po 2 taškus.

„Ratiopharm“: R. Morganas 27 (10/12 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 4/4 baudų metimai), A. Rubitas 18, B. Hobbsas 13, T. Braunas 11, Ch. Babbas 10,  B. Rohweras 5.

Dvitaškiai – 12/25 (48 proc.) ir 21/39 (54 proc.), tritaškiai – 12/24 (50 proc.) ir 9/20 (45 proc.),  baudų met. – 26/31 (84 proc.) ir 15/20 (75 proc.), atkovoti kam. – 25 ir 30, rez. perdavimai – 25 ir 19, klaidos – 20 ir 20, perimti kam. – 10 ir 10.

Abi ekipos praėjusią savaitę patyrė nesėkmes: panevėžiečiai svečiuose 80:88 paskutinę minutę nusileido Maskvos srities „Chimki“, o „Ratiopharm“ vokiškame derbyje 57:68 turėjo pripažinti Miuncheno „Bayern“ pranašumą.

„Lietuvos rytas“ krito Sankt Peterburge

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai G grupėje (0/2) atsidūrė nepalankioje padėtyje Europos taurės turnyre po antrojo pralaimėjimo „Top 16“ etape. Trečiadienį Rusijoje vilniečiai 79:88 (16:27, 24:16, 13:19, 26:26) pralaimėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ (1/1).

Drew Gordonas pelnė 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, bet „Lietuvos rytas“ nesulaukė kitų komandos lyderių svaraus indėlio rungtynėse trečiadienį.

Davidas Loganas pelnė 7 taškus, Deividas Gailius – 6, o Artūras Gudaitis dėl delnikaulio traumos liko Vilniuje.

Pirmąją pergalę antrajame turnyro etape pasiekusiai „Zenit“ komandai 27 taškus pelnė Jannis Timma.

Būtent latvio puolėjo metimai ketvirtajame kėlinyje įtvirtino šeimininkų pergalę, kai „Lietuvos rytas“ buvo priartėjęs iki 7 taškų. Trečiadienio mače Vilniaus krepšininkai nė karto nepirmavo, bet buvo išlyginę rezultatą trečiajame kėlinyje.

Po šio pralaimėjimo Tomo Pačėso vadovaujamas „Lietuvos rytas” lieka vienintele pergalių neiškovojusia ekipa G grupėje, kurioje dar žaidžia „Nižnij Novgorod“ ir Jeruzalės „Hapoel“.

Kitas Europos taurės turnyro rungtynes „Lietuvos rytas“ žais sausio 17 dieną vėl Rusijoje, šįkart su „Nižnij Novgorod“ komanda.

„Lietuvos rytui“ taškų pelnė: Drew Gordonas 16 (11 at. kam.), Corey Fisheris 15 (5 rez. perd.), Rokas Giedraitis 10, Julius Jucikas 9, Davidas Loganas 7, Deividas Gailius (4 klaidos) ir Clevinas Hannah po 6, Laimonas Kisielius ir Adamas Lapeta po 4, Artūras Jomantas 2 (Joshas Akognonas).

„Zenit“ daugiausia taškų pelnė: Janis Timma 27 (5/6 dvitaškių, 5/9 tritaškių), Pavelas Sergejevas 14, Kyle’as Landry 13, Sergejus Karasiovas ir Stefanas Markovičius (8 rez. perd.) po 9, Ryanas Toolsonas 8.