Aukštaitijos Verslas

Geriantiems arbatą vyrams gresia didesnė prostatos vėžio rizika


Naujausio tyrimo duomenimis, daug arbatos išgeriantiems vyrams dažniau diagnozuojamas prostatos vėžys, skelbia BBC.

Komanda iš Glazgo universiteto, kuriai vadovavo dr. Kašifas Šafikas (Kashif Shafique), 37 metus stebėjo daugiau nei 6 tūkst. savanorių vyrų, kurių amžius 21-75 metai, sveikatą.

Savanoriai turėjo užpildyti anketą apie arbatos, kavos, alkoholio vartojimą, rūkymą ir kitus įpročius. Be to, gydytojai patikrino jų sveikatos būklę.

Mažiau nei ketvirtadalis apklaustųjų buvo dideli arbatos mėgėjai. Iš jų 6,4 proc. vyrų iki 37 metų buvo diagnozuotas prostatos vėžys.

Mokslininkai nustatė, kad galimybė, jog daugiau nei septynis puodelius arbatos per dieną išgeriantys vyrai susirgs prostatos vėžiu yra 50 proc. didesnė nei tų, kurie geria mažai arbatos arba visai atsisako jos.

Komandos teigimu, nežinoma, ar arbata, ar amžius lemia, jog daug arbatos geriantys vyrai dažniau serga prostatos vėžiu.

Prostatos vėžys yra dažniausia vėžio rūšis, kuria serga vyrai Škotijoje. Nuo 2000 iki 2010 metų prostatos vėžio atvejų buvo užfiksuota 7,4 proc. daugiau.

ELTA

2012-06-19 15:57


Komentarai

  • IP 2012-07-14 14:33

    na cia kalba eina apie juoda arbata, o foto ydeje gudrociai vaistazoliu arbatite:) jsu cia ka, ant tiek giliai istyre pasamones desniu, kad beskaitant straipsny visumoje su foto naturaliai formuotusi vezys…?