Aukštaitijos Verslas

Vaistinėse JAV greitai bus galima įsigyti vienkartinį ŽIV testą


JAV vaistų kontrolės agentūra leido vaistinėse prekiauti namų sąlygomis atliekamais ŽIV testais, ir jau po kelių mėnesių jie pasirodys prekyboje, pranešė BBC.

Testui “OraQuick” naudojamas burnos tepinėlis, ir po 20-40 minučių pacientas gauna atsakymą, ar jo seilėse buvo aptiktas ŽIV virusas. JAV vyriausybė apskaičiavo, kad šalyje yra apie 1,2 mln. ŽIV virusu užsikrėtusių žmonių, bet 20 proc. iš jų to nežino. JAV vaistų kontrolės agentūra tikisi, kad vaistinėse parduodamą testą įsigis tie, kurie kitu atveju nebūtų tyręsi dėl ŽIV. Gamintoja bendrovė “OraSure” kol kas nepranešė, kiek ŽIV testas kainuos, bet žadėjo, kad jo kaina bus mažesnė nei 60 JAV dolerių.

JAV vaistų kontrolės agentūra pabrėžia, kad testas nėra 100 proc. tikslus. Jo tikslumas, nustatant, kad žmogus nėra užsikrėtęs ŽIV, yra 99 proc. Tiriant ŽIV užsikrėtusius asmenis, testas teigiamą rezultatą parodo tik 92 proc. atvejų. Ligų kontrolės centro ŽIV skyriaus vadovas Džonatanas Mermimas (Jonathan Mermin) pataria neigiamą rezultatą gavusiems žmonėms po trijų mėnesių testą pakartoti.

ELTA

2012-07-05 10:43