Aukštaitijos Verslas

Naštą perkėlė ant pacientų pečių


Odontologines paslaugas teikiančių valdiškų įstaigų atstovams vis garsiau prabylant apie būtinybę peržiūrėti įkainius, sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta nauja tvarka, kada pacientai turės susimokėti už antrinio ir tretinio lygio paslaugas. Odontologijos poliklinikų vadovai džiūgauja, kad pagaliau aiškiai reglamentuota tvarka ir nebereikės nuostolingai dirbti, o pacientai baiminasi, kad paslaugos net ir valdiškose įstaigose bus neprieinamos.

Peržiūrėjo įkainius

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad ministro įsakymu buvo aiškiau reglamentuota iki tol prieštaringų diskusijų sulaukdavusi gydytojo specialisto konsultacijos įvertinimo bei apmokėjimo už ją tvarka. Tačiau Odontologų rūmai baiminasi, kad visa finansinė našta perkelta ant pacientų pečių.

Odontologų rūmų tarybos pirmininkės pavaduotojos Anastazijos Tutkuvienės teigimu, į valdiškas gydymo įstaigas dažniausiai ateina tie pacientai, kuriems privačių odontologijos kabinetų paslaugos ne pagal kišenę, todėl toks branginimas jiems bus našta.
„Keisti mokėjimo tvarką reikėjo, nes iki šiol buvę įkainiai tikrai neatitiko tikrovės – nei įdėto darbo, nei sąnaudų. Įstaigos patyrė nuostolių. Tačiau šiuo atveju labiausiai nuskriausti lieka pacientai. Žmonės bus priversti už daug ką susimokėti, o pinigų jie neturi. Juk dažniausiai dėl dantų skundžiasi pagyvenusieji – patys nemokiausi mūsų piliečiai. Tie, kurie turi pinigų, ir dabar gydosi privačiose klinikose“, – tvirtino A.Tutkuvienė.

Pasak jos, už įprastas odontologo paslaugas mokėti neteks. Jeigu liga uždelsta ar komplikavosi, reikės specialisto pagalbos. O už tokias paslaugas nemenką sumą prisieis susimokėti iš savo kišenės arba tiesiog prašyti, kad išsitrauktų dantį.

„Esant tokiai situacijai, valstybei po kelerių metų teks didinti lėšas dantims protezuoti. Taigi dabar labai sunku pasakyti, kiek bus sutaupyta, nes daugės bedančių, o valstybė finansuoja dantų protezavimą. Šiai sričiai pinigų, ko gero, reikės daugiau nei įkainiui padidinti“, – įsitikinusi gydytoja.

Tvarką reikėjo keisti seniai

Panevėžio miesto stomatologijos poliklinikos vadovas Karolis Valantinas „Sekundei“ teigė, kad naujoji tvarka palies tik nedidelę dalį pacientų, daugelis jų net nepajus pabrangimo. Beveik visos odontologinės paslaugos ir toliau liks nemokamos – piniginę atverti teks tik už sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones.

(…)

Visą Linos DRANSEIKAITĖS straipsnį  skaitykite liepos 4 d. Sekundėje.

Dienraštį galite įsigyti spaudos kioskuose, prekybos centruose bei kitose prekybos vietose.

2012-07-04 10:15


Komentarai

  • aukse 2012-07-04 16:33

    negaiskit laiko,nes tai supuvusi sistema;tie patys odontologai ima pinigus kaip ir privacioje klinikoje;tai tyciojamasi is gyventoju nes pakrapste ir vel po 2 savaiciu.EIKITE I PRIVACIAS KURIOS TURI SUDARE SUTARTI SU LIGONIU KASOMIS IR NEREIKS VERGAUTI,tamsus zmones todel ir naudojasi’ valdiski daktarai’