Aukštaitijos Verslas

Netaisyklinga laikysena


Vis daugiau vaikų skundžiasi nugaros ir kojų skausmais. Priežastis – netaisyklinga laikysena. Jau ikimokyklinukams prasideda bėdos dėl stuburo. Dauguma mažųjų labiau linkę sėdėti prie televizoriaus ir kompiuterio nei lakstyti kieme. Pasekmės – netaisyklinga laikysena: nuleisti atsikišę į priekį pečiai, mentės išsišovusios, krūtinės ląsta plokščia, pilvukas atsikišęs.

Laikysena – tai įprastinė kūno padėtis, kai žmogus labai neįtempdamas raumenų geba tiesiai laikyti liemenį ir galvą. Tai ne tik harmoningas žmogaus išsivystymas, bet ir gera sveikata, grožis. Gražią laikyseną lemia nuolatinis judėjimas ir įvairūs pratimai. Tėvai turėtų pratinti ir skatinti vaikus kuo daugiau mankštintis, kad tvirtėtų jų nugaros ir pilvo preso raumenys. Vaikams ir paaugliams labai dažnai išsivysto netaisyklinga laikysena, iškrypsta stuburas, deformuojasi kojos, krūtinės ląsta. Laiku pastebėjus galima to išvengti. Ilgainiui dėl iškrypusio stuburo pakenkiami vidaus organams, sutrikdoma jų veikla. Ankstyva profilaktika ir kompleksinė korekcija leidžia stabilizuoti sutrikimo eigą ir turėti mažiausių sąnaudų.

“Sveikatos sode” atliekama pirminė kineziterapeuto konsultacija: jos metu jūsų vaikui bus atliekami testai, leidžiantys įvertinti laikyseną, raumenų stiprumą ir jų funkcinę būklę. Testais bus ištirta nugaros, pilvo preso raumenų ištvermė ir laikysenos nukrypimai. Apžvelgus gautus rezultatus bus sudaryta korekcinės mankštos programa. Rekomenduojami individualūs kineziterapijos užsiėmimai, mankšta vertikalioje vonioje, masažai.

Kiekvienas turime rūpintis savo ir savo vaikų sveikata, gera išvaizda. Tam reikalingas pakankamas fizinis aktyvumas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, taisyklinga visavertė mityba, taisyklingos laikysenos įgūdžių ugdymas nuo mažens, netaisyklingos laikysenos ankstyva korekcija.

Sandra Bačelytė, Daiva Linkevičiūtė,
kineziterapeutės ir masažuotojos

2005-11-10 12:00