Aukštaitijos Verslas

Pieno grybas naudingas visiems


Rūgpienis, kurį pagamina pieno grybas, yra natūralus
raugas. Jis naudingas sergant širdies ligomis, alergija. Tokį rūgpienį
reguliariai vartojant sumažėja tikimybė atsirasti tulžies pūslėje akmenų. Šis
gėrimas ypač naudingas sergantiesiems dvylikapirštės žarnos opa, kenčiantiesiems
nuo įvairiausių vidaus organų uždegimų. Pieno grybo gėrimą rekomenduojama
vartoti sergantiesiems parodontoze. Tai – gera priemonė norintiesiems išvalyti
organizmą, sureguliuoti kraujospūdį, pagerinti žarnyno veiklą.

Pieno grybas gana greitai dauginasi, taigi nesunku gauti iš tų, kurie jį augina. Į stiklinę kambario temperatūros pieno įdėkite 2 šaukštelius grybo ir palikite parai. Paviršiuje susidaro tirštas sluoksnis, jame yra grybas, o po juo – išrūgos. Viską perkoškite, grybą nuplaukite šaltu virintu vandeniu ir vėl užpilkite šviežiu pienu. Perkoštą skystį (1 stiklinę) galite gerti rytą 30 min. prieš pusryčiaudami, bet daugiau naudos bus, jei vartosite vakare likus pusvalandžiui iki miego.

Jei kasdien nekeisite pieno ir nenuplausite grybo, jis nebesidaugins, įgaus rudą spalvą, nebeturės gydomųjų savybių ir pagaliau žus. Sveikas grybas yra baltos, primenančios pieną ar varškę, spalvos. Praėjus 17 dienų grybo masė padvigubėja ir jo ataugas galite atiduoti kitiems.

Tokį rūgpienį gerkite kasdien (geriau – kas vakarą) 20 dienų, paskui padarykite mėnesio pertrauką. Kursas – metai: 20 dienų geriama, mėnuo – pertrauka. Tik praėjus metams pastebimai pagerėja savijauta. Neišsigąskite, jei pradėjus gerti grybo skystį pūs pilvą, išmatos bus skystesnės. Praėjus kuriam laikui vėl viskas bus gerai, nors “didelio reikalo” teks vaikščioti dažniau – du tris kartus per dieną.

Parengė L.Žukaitė

2005-04-07 12:00


Komentarai (6)

 • vaida 2012-02-23 11:47

  ar butina daryti tas pertraukas,,ar negaima ji gerti kasdiena,, ir ar galima jo duoti vaikuciams,,,,,. kolkas as negaliu priprasti,,man jis slykstus,,net ziaugcioju,,bet po truputi suvalgau,,tikiuos kad pades man pasigidyti nuo ivairiu ligu,,,, ar cia tik zmoniu tikejimas,,,,

 • jurga 2012-01-13 22:46

  mano vaikutis elergija turi ir manau kad gali sitas grybukas mum padel ieskau gal kas jy turi

  • Jurgita 2012-03-16 17:34

   Sveiki,tautieciai.Geriu nuostabuji gryba,man jis patinka.Kas norit,kai paauga atidalinu ir padovanoju.Tai galite rasyti,gausite dovanu :)))

  • ainis 2012-07-19 20:27

   labutis Jurgita noreciau isigyti jusu dovana

  • ainis 2012-07-19 20:31
 • saule 2012-01-09 17:12

  turiu si gryba ..esu labai patenkinta ..nes gyvenu salyje ,kurioje nera kefyro….darau is jo net saltibarscius,varske,pilu i blynelius..tiesiog -jega