Aukštaitijos Verslas

Poliklinikai kirto per nagus


Panevėžio rajono poliklinika beveik dvejus metus iš smarkiai pasiligojusių pacientų, kuriuos siųsdavo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo komisiją (NDNT), neteisėtai ėmė 10 litų mokestį už ligos istorijos išrašą.

Tai konstatavo polikliniką patikrinusi Panevėžio teritorinė ligonių kasa.

Pastaruoju metu ji skiria daug dėmesio  gydymo įstaigų kontrolei, kad išgyvendintų neteisėto pasipinigavimo praktiką.
Rajono poliklinikos direktorė Irena Janušonienė kreipėsi į rajono Tarybą su prašymu panaikinti 2009 metais lapkritį nustatytą mokestį už išrašą iš ligos istorijos.

„Tiesą sakant, su Panevėžio ligonių kasa galėtume pasiginčyti dėl šio mokesčio teisėtumo. Mano žiniomis, jį iš pacientų ima ir kai kurios privačios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos. Tačiau negi bylinėsimės dėl 10 litų“, – kalbėjo ji.

Per mėnesį rajono poliklinika į NDNT pasiunčia apie 40 žmonių, už jiems išduotus ligos istorijos  išrašus gydymo įstaigos sąskaita pasipildo 400 litų, o per metus susidaro keli tūkstančiai litų.

Poliklinika ir toliau turės teisę imti mokestį iš pacientų už pakartotinį receptų, siuntimų išrašymą, kitų dokumentų išdavimą, kurių reikės pacientui asmeniškai, o ne gydymo tikslais.

Šias paslaugas apmokestinusi ir Panevėžio miesto poliklinika.

Šios įstaigos direktorės pavaduotoja Danguolė Matulienė patikino, kad pažyma iš ligos istorijos, kuri reikalinga NDNT komisijai, pacientams visada buvo ir yra išduodama nemokamai.

„Sekundė“ jau rašė, kad šiais metais ligonių kasos patikrino 309 viešąsias ir 605 privačias šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

Maždaug 85 iš jų, arba dešimtadalyje, pacientams teko mokėti už tas paslaugas, už kurias sumoka ligonių kasos.

Gyventojai  mokėjo neteisėtas priemokas už PSDF biudžeto lėšomis mokamas gydytojų specialistų konsultacijas, už rentgeno tyrimams reikalingas medžiagas,  fizinės medicinos ir reabilitacijos  vienos rūšies procedūrų kursą,  taip pat už  siuntimo konsultuoti perrašymą, už gydytojų konsultacinės komisijos pažymos ar siuntimo į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą išdavimą, asmens sveikatos istorijos persiuntimą.

Pasak Lietuvos gydytojų sąjungos prezidento Liutauro Labanausko, problema, kad įstatymai aiškiai nereglamentuoja mokėjimo tvarkos, todėl  įvairiai traktuojama, kas yra teisėtos ir neteisėtos priemokos.

Inga SMALSKIENĖ, Sekunde.lt

2012-08-16 08:36


Komentarai

  • jazminas 2012-08-16 09:47

    eina babyte pas daktara-kiseneje 20 litu (DAKTATRELIUI) o tam daktareliui dzilin ant babytes 20-ies litu,jam tai per mazai,kad kazka veliau apie ta zmogu prisimintu….