Aukštaitijos Verslas

Žmogaus smegenys pajėgios išsaugoti amžiną jaunystę


Žmogaus smegenys turi milžinišką potencialą ir yra pajėgios išsaugoti amžiną jaunystę, rodo naujausi mokslininkų tyrimai. Apie tai penktadienį praneša Londono laikraštis “The Daily Telegraph”.

Mokslininkai iš JAV Čikagos (Ilinojaus valstija) nustatė, kad tam tikromis sąlygomis, įskaitant sveiką gyvenimo būdą, žmonės, vyresni nei 70-ies metų amžiaus, geba mąstyti ir įsiminti taip pat greitai kaip trisdešimtmečiai ar net greičiau.

“Mūsų žinios apie smegenų darbą vis dar nepakankamos, šis žmogaus organas mums parengia vis naujų ir naujų staigmenų”, – pastebėjo tyrimo vadovė Emili Rogalski (Emily Rogalsky). Ji kartu su kolegomis atliko kelis bandymus panaudodama pažangiąsias skenavimo technologijas trimačiu režimu ir priėjo prie išvados, kad smegenys geba nepasiduoti senėjimo procesui. Maža to, jų tobulėjimo procesas nenutrūksta, kai kelios svarbiausios sritys, atsakingos už intelektualinę veiklą, nenustoja aktyviai dirbti.

Autorių nuomone, būtent tai ir paaiškina, jog daugeliu atvejų pagyvenusio žmogaus smegenys pajėgios dirbti efektyviau ir tiksliau nei trisdešimtmečio.

Kol kas mokslininkai negali tiksliai atsakyti į klausimą, kas konkrečiai lemia smegenų “amžinąją jaunystę”. Tačiau jie įsitikinę, kad didžiąja dalimi tai priklauso nuo paveldimumo, genų kombinacijos ypatumų, sveiko gyvenimo būdo ir aktyvios veiklos.

ELTA

2012-08-17 15:26